Na zielono opisy zaktualizowane w roku akademickim 2018/19
Opisy modułów kształcenia (sylabusy)
Pierwszy rok pierwszego stopnia studiów
- Pracownia informatyczna 1, K.Kamiński, G.Dudziński, P.Bagińska -
- Pracownia informatyczna 2, M.Otulakowska-Hypka, W.Dimitrow -
- %Astronomia ogólna, E.Wnuk, D.Oszkiewicz, P.Bagińska -
- Fizyka 1, A.Grudka -
- Fizyka 2, ??? -
- Matematyka elementarna, E.Kosturkiewicz -
- Matematyka 1, A.Sikorska-Nowak -
- Matematyka 2, A.Sikorska-Nowak -
- Astronomia sferyczna, T.Jopek, I.Wytrzyszczak -
- Metody opracowania obserwacji, J.Gołębiewska, J.Haponiak -
- Wstęp do astrofizyki 1, T.Kwiatkowski, M.Otulakowska-Hypka -
Drugi rok pierwszego stopnia studiów
- Programowanie i metody numeryczne 1, P.A.Dybczyński -
- Wstęp do astrofizyki 2, A.Kryszczyńska, M.Otulakowska-Hypka -
- Mechanika klasyczna i relatywistyczna, S.Mamica -
- Matematyka 3, A.Sikorska-Nowak -
- Wstęp do mechaniki nieba, S. Breiter, I.Wytrzyszczak -
- Pracownia eksperymentu fizycznego, -
- Praktyki obserwacyjne, opiekun:P.A.Dybczyński -
- Fizyka 3, ??? -
- Astrodynamika, D.Oszkiewicz -
- Pracownia astrofizyki, A. Kryszczyńska, M.Polińska -
- Fotometria, T.Kwiatkowski, A.Marciniak -
- Elektronika, dr Z. Stryła
- Programowanie i metody numeryczne 2, P.A.Dybczyński -
- Architektura systemów komputerowych, dr Z. Stryła
- Wychowanie fizyczne -
Trzeci rok pierwszego stopnia studiów
- Spektroskopia, W.Dimitrow -
- Astrofizyka teoretyczna, M.Otulakowska-Hypka -
- Podstawy fizyki kwantowej, A.Koper -
- Współczesna astronomia obserwacyjna, A.Kryszczyńska -
- Wstęp do baz danych, P.Bartczak -
- Obliczeniowa mechanika nieba, J.Gołębiewska -
- Teledetekcja satelitarna -
- Ciasne układy podwójne, M.Otulakowska-Hypka -
- Systemy nawigacji satelitarnej, P.Bartczak -
- Geodezja satelitarna, J.Gołębiewska -
- Satelitarne badania Ziemi i atmosfery, K.Kamiński -
- Badania kosmiczne, K.Kamiński, M.Otulakowska-Hypka -
- Fotografia cyfrowa i obróbka obrazu, M.Polińska -
- Astronomia galaktyczna i pozagalaktyczna, T.Michałowski -
- Astronomia Układu Słonecznego -
- Seminarium dyplomowe, A.Kryszczyńska -
- %Małe ciała Układu Słonecznego, P.A.Dybczyński -
Pierwszy rok drugiego stopnia studiów
- Mechanika nieba, S.Breiter -
- Proseminarium, T.Michałowski -
- Fizyka teoretyczna 1, A.Koper -
- Matematyczne podstawy mechaniki nieba, S. Breiter, I.Wytrzyszczak -
- Metody matematyczne astronomii 1, S.Breiter -
- Metody matematyczne astronomii 2, T.Jopek -
- Astrofizyka 1, T.Kwiatkowski,A.Kryszczyńska -
- Astrofizyka 2, W.Dimitrow, M.Polińska -
- Elektrodynamika klasyczna, A.Pawlak -
Drugi rok drugiego stopnia studiów
- Metody komputerowe w astronomii, D.Oszkiewicz -
- Fizyka teoretyczna 2, A.Koper -
- Współczesne metody obserwacji astronomicznych, T.Kwiatkowski -
- Astronomia pozagalaktyczna i kosmologia, T.Michałowski -
- Astrofizyka 3, M.Polińska -
- Astrofizyka 4, K. Kamiński, M. Polińska -
- Seminarium magisterskie, E.Wnuk -
- Pracownia magisterska -
- Przedsiębiorczość w astronomii, E.Wnuk,T.Kwiatkowski -
Wykłady monograficzne dla II stopnia
- Wykład monograficzny: dynamika ciał Układu Słonecznego, S.Breiter -
- Wykład monograficzny: gwiazdy podwójne zaćmieniowe, W.Dimitrow -
- Wykład monograficzny: planety pozasłoneczne, W.Dimitrow -
- Wykład monograficzny: fizyka planetoid, T.Michałowski, A.Marciniak -
- Wykład monograficzny: astrometria współczesna, T.Jopek -
- Wykład monograficzny: dynamika sztucznych satelitów, E.Wnuk, I.Wytrzyszczak -
- Wykład monograficzny: materia międzygwiazdowa na różnych stadiach ewolucji Wszechświata, M.Michałowski -