Sylabusy w trakcie aktualizacji!

Na zielono moduły zaktualizowane

Opisy modułów kształcenia (nowe sylabusy)

Pierwszy rok pierwszego stopnia studiów

  • Pracownia informatyczna 1, D.Oszkiewicz, G.Dudziński, P.Bagińska -
  • Pracownia informatyczna 2, M.Otulakowska-Hypka, F.Berski, G.Dudziński -
  • Astronomia ogólna, E.Wnuk, D.Oszkiewicz, P.Bagińska -
  • Fizyka 1, S.Woźniak, A.Kowalewska-Kudłaszyk -
  • Fizyka 2, S.Woźniak, A.Kowalewska-Kudłaszyk -
  • Matematyka elementarna, M.Krużyński, E.Kosturkiewicz -
  • Matematyka 1, A.Sikorska-Nowak -
  • Matematyka 2, A.Sikorska-Nowak -
  • Astronomia sferyczna, T.Jopek, I.Wytrzyszczak -
  • Metody opracowania obserwacji, T.Jopek, M.Polińska, K.Langner -
  • Wstęp do astrofizyki 1, T.Kwiatkowski, M.Otulakowska-Hypka -

Drugi rok pierwszego stopnia studiów

  • Programowanie i metody numeryczne 1, P.A.Dybczyński, F.Berski -
  • Wstęp do astrofizyki 2, A.Kryszczyńska, M.Otulakowska-Hypka -
  • Mechanika klasyczna i relatywistyczna, J.W.Kłos, S.Mamica -
  • Matematyka 3, A.Sikorska-Nowak -
  • Wstęp do mechaniki nieba, S. Breiter, K.Langner -
  • Pracownia eksperymentu fizycznego, -
  • Praktyki obserwacyjne, opiekun:P.A.Dybczyński -
  • Fizyka 3, A.Miranowicz -
  • Astrodynamika, D.Oszkiewicz, I. Wytrzyszczak -
  • Pracownia astrofizyki, A. Kryszczyńska, M.Polińska -
  • Fotometria, T.Kwiatkowski, A.Marciniak -
  • Elektronika, dr Z. Stryła
  • Programowanie i metody numeryczne 2, F.Berski -
  • Architektura systemów komputerowych, dr Z. Stryła
  • Wychowanie fizyczne -

Trzeci rok pierwszego stopnia studiów

  • Spektroskopia, W.Dimitrow -
  • Astrofizyka teoretyczna, M.Otulakowska-Hypka -
  • Podstawy fizyki kwantowej, A.Koper -
  • Współczesna astronomia obserwacyjna, A.Kryszczyńska -
  • Wstęp do baz danych, P.Bartczak -
  • Obliczeniowa mechanika nieba, I.Wytrzyszczak -
  • Teledetekcja satelitarna -
  • Ciasne układy podwójne, M.Otulakowska-Hypka -
  • Systemy nawigacji satelitarnej, P.Bartczak -
  • Geodezja satelitarna, I.Wytrzyszczak -
  • Satelitarne badania Ziemi i atmosfery, K.Kamiński -
  • Badania kosmiczne, K.Kamiński, M.Otulakowska-Hypka -
  • Fotografia cyfrowa i obróbka obrazu, T.Kwiatkowski -
  • Astronomia galaktyczna i pozagalaktyczna, T.Michałowski -
  • Astronomia Układu Słonecznego, I.Wytrzyszczak -
  • Seminarium dyplomowe, P.A.Dybczyński -
  • Małe ciała Układu Słonecznego, P.A.Dybczyński -

Pierwszy rok drugiego stopnia studiów

  • Mechanika nieba, S.Breiter, I.Wytrzyszczak -
  • Proseminarium, P.A.Dybczyński -
  • Fizyka teoretyczna 1, A.Koper -
  • Matematyczne podstawy mechaniki nieba, S. Breiter, I.Wytrzyszczak -
  • Metody matematyczne astronomii 1, S.Breiter -
  • Metody matematyczne astronomii 2, T.Jopek -
  • Astrofizyka 1, T.Kwiatkowski,A.Kryszczyńska -
  • Astrofizyka 2, W.Dimitrow, M.Polińska -
  • Elektrodynamika klasyczna, R.Tanaś, A.Pawlak -

Drugi rok drugiego stopnia studiów

  • Metody komputerowe w astronomii, D.Oszkiewicz -
  • Fizyka teoretyczna 2, A.Koper -
  • Współczesne metody obserwacji astronomicznych, T.Kwiatkowski -
  • Astronomia pozagalaktyczna i kosmologia, T.Michałowski -
  • Astrofizyka 3, M.Polińska -
  • Astrofizyka 4, K. Kamiński, M. Polińska -
  • Seminarium magisterskie, E.Wnuk -
  • Pracownia magisterska -

Wykłady monograficzne dla II stopnia

  • Wykład monograficzny: dynamika ciał Układu Słonecznego, S.Breiter -
  • Wykład monograficzny: gwiazdy podwójne zaćmieniowe, W.Dimitrow -
  • Wykład monograficzny: planety pozasłoneczne, W.Dimitrow -
  • Wykład monograficzny: fizyka planetoid, T.Michałowski, A.Marciniak -
  • Wykład monograficzny: astrometria współczesna, T.Jopek -
  • Wykład monograficzny: dynamika sztucznych satelitów, E.Wnuk, I.Wytrzyszczak -